טפטים

כיום ישנו מבחר גדול של טפטים מדבקות בסגנונות, מרקמים וצבעים שונים. ממש עולם שלם שמאפשר לנו בתקציב קטן לקבל שינוי גדול.
לאחר שהחלטנו לעשות את השינוי ראשית בוחרים את הקיר שבו אנו רוצים להדביק טפט. רצוי שהקיר יהיה בחזית לכניסה לא צריך להימנע מקיר שיש בו חלון. להפך, ע"י וילון אפשר לקבל עניין ורכות לקיר.
לאחר שבחרנו את הקיר בו אנו רוצים להדביק טפט. צריך להתאים את סגנון הטפט לחדר: למשל סגנון מודרני, סגנון קלאסי, כפרי או סגנון פרובנס.
לאחר מכן ניגשים לבחירת הטפט. כמו שציינתי, המבחר עצום ולפעמים אפילו מבלבל. לכן אנו  בדקו-אריג נקשיב לרצונכם נישאל ונכוון בבחירת הטפטים הנכונים. יש אפשרות לצלם את החלל כדי שנוכל לקצר את תהליך בחירת הטפט.


טיפים והמלצות


חדר שינה הורים:
אחרי יום עבודה וריצות נרצה להיכנס לחדר שינה שמשרה אוירה נעימה רגועה ושלווה. רצוי לבחור טפטים בעלה מראה נקי בצבעים רגועים בצורות וטקסטורות עדינים.

חדרי ילדים:
בחדרי ילדים בדרך כלל ישנם תמונות יצירות מדפים משחקים  החדר ססגוני בשפע של צבע, לכן אני ממליצה טפטים רגועים בצבעי הפסטל . ישנם טפטים שאפשר להתאימם לרצונות הילדים, כמו כדור סל, כדור רגל, מכוניות, דגים, פיות, לבבות, פרחים, חיות וכו'.
ניתן לחלק את גובה הקיר בד"כ מהרצפה מטר ועשרה ולהדביק טפט חלק ובחלק העליון טפט עם דוגמה. בחיבור בן הטפטים ניתן להדביק בורדר או קרניז דקורטיבי.
יש אפשרו להדביק שני סטריפים בצדי הקיר להתחיל בטפט חלק לאחר מכן להדביק סטריפ של טפט עם דוגמה להמשיך עם הטפט החלק ושוב סטריפ עם דוגמה ולסיים בטפט חלק.

חדרי משחקים:
בחדר זה אני ממליצה לא לפחד להשתולל בבחירת הטפט שיהיה בצבעים נועזים, שמחים, צורות ודוגמאות להשרות אוירה של שחק אותה, משחקיה.

פינת משפחה:
פינה השייכת לכל בני המשפחה לכן  הטפט צריך להתאים לסגנון החלל  לא ילדותי לא אלגנטי מידי.

חדרי נוער:
לנערים ומתבגרים ישנם טפטים מדליקים ומגניבים, שכיף להזמין חברים ולשהות בחדר: כמו קטעי עיתונות, תמונות נוי יורק, גרפיטי, מלרין מונרו וכו'.

מסעדות, חנויות, תצוגות, אולמות:
אלה מקומות בהם ישנה תנועה של הנשים מתחלפים. לכן אני ממליצה טפטים נועזים כהים דרמטיים בעלי דוגמאות גדולות ובולטות שיוצרות הרגשת התפעלות ושואו למקום.
לא מומלץ להדביק טפטים אלו בחללים בהם ישנם אנשים קבועים. טפטים אלו מעייפים את העין וגורמים לצורך בשינוי מהיר של הטפט.